به گزارش وبسایت دهگلان و به نقل از روابط عمومی علی محمد مرادی در این دیدار مسائل و مشکلات بهداشت و درمان شهرستان‌های قروه و دهگلان بررسی شد.

این نخستین بار در تاریخ شهرستان است که یک نماینده مجلس در مورد مسائل و مشکلات بهداشتی و درمانی شهرستان با وزیر بهداشت گفتگو میکند.
شهرستان دهگلان مشکلات بهداشت و درمان زیادی دارد که ما سعی کرده ایم در این گزارش قسمتی از آنها را به گوش آقای مرادی و سمع و نظر شما عزیزان برسانیم.

نبود پزشک متخصص در شهرستان

متاسفانه شهرستان دهگلان نسبت به جمعیت خود از نظر پزشکی در سطح پایینی قرار دارد و این مشکل باعث شده که مردم شهرستان به دلیل کمبود پزشک به شهرستان های مجاور از جمله سنندج و قروه مراجعه کنند لذا این مسئله باعث صرف هزینه‌های اضافی و خطرات جاده‌ای و صرف وقت بیشتر و در نتیجه نارضایتی آنان از وضعیت موجود است.

 مشکلات بیمارستان شهدا

در چند سال اخیر مردم شهرستان شاهد افتتاح بیمارستان شهدا بودند البته در مکانی کاملا نامناسب و فضای پزشکی کوچک. با توجه به جمعیت رو به رشد شهرستان و خیل عظیم جمعیت مهاجر و عدم وجود درمانگاه مناسب در شهر، بیمارستان شهدا دهگلان علی‌رغم خدماتی که به مردم شهرستان می‌دهد، اما نه از بعد کمی و نه کیفی پاسخگوی نیاز شهرستان نیست.

بیمارستان تأمین اجتماعی نیاز جدی شهرستان است.

چندین هزار نفر از مردم شهرستان دهگلان بیمه شده تامین اجتماعی هستند و سازمان تامین اجتماعی باید طبق قانون بخشی از درآمد را در همین منطقه و برای بخش‌های درمانی مصرف کند.

بیمارستان تخصصی از نیازهای جدی شهرستان دهگلان است و سازمان تامین اجتماعی موظف است بر اساس قانون، بخشی از درآمدهای چندین میلیاردی ماهیانه تامین اجتماعی در این منطقه را برای ایجاد و تقویت زیرساخت‌های درمانی شهرستان هزینه کند.

شهرستان دهگلان با کمبود مراکز درمانی روبرو است و با توجه به حجم بالای بیمه‌شدگان تامین اجتماعی در این شهرستان، احداث بیمارستان توسط این نهاد ضروری است.

درمانگاه های نامناسب روستاها

مشکل دیگری که لازم به ذکر است رسیدگی نه چندان مناسب به درمانگاه روستاهای شهرستان است که خیلی از آنها از نعمت وسایل اولیه پزشکی نیز بی بهره اند.
خانه بهداشت محیطی ترین واحد روستائی ارائه خدمت در نظام شبكه های بهداشتی درمانی كشور است. هر خانه بهداشت بسته به شرایط جغرافیایی، به ویژه امكانات ارتباطی و جمعیت، یك یا چند روستا را تحت پوشش خود دارد. همانند خانه بهداشت بلبان آباد که با تجهیز هرچه بهتر آن می توان بار درمانی کمتری را بر دوش تنها بیمارستان شهر دهگلان گذاشت چون روستاهای جنوبی شهرستان به بلبان آباد نزدیکترند تا دهگلان.

 

نتیجه گفتگوی آقایان مرادی و هاشمی

به گزارش کانال دهگلان و به نقل از وبسایت نزدیک به آقای مرادی، وزیر بهداشت در این دیدار برای رفع مشکلات بهداشت و درمان هر دو شهرستان دهگلان و قروه قول مساعد داد.
مردم شهرستان قدرشناس زحمات آقای مرادی هستند اما آقای مرادی نیز باید به صورت جدی پیگیر این مشکلات ذکر شده شهرستان از نظر بهداشت و درمان باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

لطفا دیدگاه خود رابنویسید
لطفا نام خود را اینجا بنویسید