همین روزهای نخست آبان‌ماه سال 96 بود که فرمانداری دهگلان به منظور برطرف کردن نیازهای هواشناسی منطقه و توسعه کشاورزی در شهرستان، در یک نشست سه جانبه با دانشگاه کردستان و ادراه هواشناسی استان در مورد اختصاص زمین مورد نیاز در روستای سراب به ایجاد یک مرکز تحقیقاتی با حضور دانش‌آموختگان دانشگاه کردستان و همچنین تامین بودجه آن از سوی فرمانداری فرمانداری شهرستان دهگلان موافقت شد.

در همان موقع پیش‌بینی شد که این ایستگاه هواشناسی تا پایان آذرماه به بهره‌برداری برسد و شهرستان صاحب یک ایستگاه هواشناسی شود که دانشجویان و پژوهش‌گران دانشگاه کردستان هم بتوانند در آن به کارهای پژوهشی در زمینه هواشناسی در شهرستان بپردازند.

عکس: سایت فرمانداری

فرماندار دهگلان در همان زمان بیان کرده بود: “که احداث ایستگاه هواشناسی در شهرستان دهگلان از ضروریات و مطالبات مردمی این شهرستان است و احداث ایستگاه هواشناسی شهرستان دهگلان، علاوه بر مرتفع کردن نیازهای‌ هواشناسی منطقه، در بحث دستیابی به آمار دقیق در مقوله سوانح غیرمترقبه و تخصیص بودجه و هم‌چنین کشاورزی و توسعه آن در این شهرستان و روستاهای منطقه مفید واقع خواهد شد.”

در همان زمان تفاهم‌نامه همکاری سه جانبه امضا شد. ولی اکنون با گذشت حدود یک ماه و نیم از پاییز، هنوز خبری از به بهره‌برداری رسیده این ایستگاه نشده است.

دیدگاه خود را بنویسید

لطفا دیدگاه خود رابنویسید
لطفا نام خود را اینجا بنویسید