علی‌محمد مرادی نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس گفت: سهم آب دشت‌های قروه و دهگلان از سدهای در دست ساخت قوچم و سورال به 4500 هکتار افزایش یافت.

علی‌محمد مرادی پنجشنبه در نشست شورای شهر دهگلان افزود: این میزان پیش از این 2000 هکتار بوده‌است. استان کردستان 10 درصد از آب‌های کشور را دارد و انتظار داریم به همان تناسب هم آب‌های مهار شده و سدها در خود استان مصرف شود.

آبیاری

مرادی اظهار کرد: 35 درصد آبیاری زمین‌های کشاورزی کردستان تحت فشار است این در حالی است که در کشور این میزان 17 درصد است. این امر نشان می دهد کردستان در راستای صرفه جویی آب درست عمل کرده است و به جای انتقال آب کردستان به استان های دیگر باید آن استان ها را نیز تشویق به مهار بیشتر آب ها و صرفه جویی کرد.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی حضور خود در کمیسیون کشاورزی مجلس را نیز به این دلیل دانست که بیشتر اقتصاد کردستان در حوزه کشاورزی است.

مرادی تصریح کرد: به کمیسیون های مختلفی می توانستم بروم اما حضور من در این کمیسیون ها بیشتر به مردم حوزه انتخابیه‌ام نفع می رساند.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: با حذف معاونت راه روستایی اکنون متولی طرح توسعه روستایی مشخص نیست و این به معنی کنار گذاشتن توسعه راه های روستایی است، اگر توسعه روستایی نداشته باشیم حاشیه نشینی در شهرها افزایش پیدا می کند.

کشاورزی

این نماینده مجلس به تلاش های خود برای جذب اعتبار برای دهگلان اشاره کرد و گفت: در ابتدای نمایندگی به وزارت راه مراجعه کردم و اکنون نیز به وزارت نفت درخواستی برای تامین نیازهای دهگلان در این حوزه داده‌ام.

مرادی با اشاره به اینکه دهگلان از شهرستان‌های تازه تاسیس است، اظهار کرد: پیگیری ایجاد ادارات و دستگاه‌های مختلف در دهگلان هستم.

وی از شورای شهر دهگلان انتقاد کرد و خطاب به آنها گفت: زحمات زیادی کشیده‌اید اما آن را رسانه ای نکرده‌اید.

مرادی گفت: قبول دارم که شما وارث بسیاری از مشکلات گذشته هستید اما انتظار تلاش های بیشتری می رود.

او با اشاره به یکی دیگر از مشکلات دهگلان بیان کرد: در حوزه فضای سبز در این شهر کار نشده است. مکان‌هایی که باید فضای سبز می‌شد با وساطت‌ها و سفارش‌ها تغییر کاربری داده شده و این موضوع باعث ایجاد بحران می‌شود.

دیدگاه خود را بنویسید

لطفا دیدگاه خود رابنویسید
لطفا نام خود را اینجا بنویسید