thinking

تقریبا برای همه ما زمانی پیش می‌آید که می‌خواهیم خانه‌ای بخریم. اما خرید خانه با توجه به اینکه موضوع بسیار مهمی است، باید پیش از انجام هر کاری از خودمان چند سوال بپرسیم.

خرید خانه علاوه بر اینکه به معنای سرمایه گذاری برای آینده است، به معنای تعهد برای ماندن در یک مکان -برای مدتی طولانی- نیز هست. قبل از اینکه برای خرید خانه تصمیم بگیرید، باید اطمینان حاصل کنید که یک تصمیم آگاهانه گرفته‌اید. تصمیمی که نه فقط بر اساس زیبایی خانه باشد و نه فقط به دلیل اینکه که می خواهید خانه‌ای برای خودتان داشته باشید.

وضعیت مالی شما

وضعیت مالی و پول شما

فقط به این دلیل که واجد شرایط وام هستید نباید وام بگیرید. از طرف دیگر اگر فکر می کنید که نمی‌توانید وام بگیرید شاید دارید اشتباه می‌کنید. ریسک کردن چیز بدی نیست و به انسان جرات می‌دهد ولی به هر حال بهتر است در حد توان و مناسب ریسک کرد. جوری نشود که زیر بار قرض زیادی بروید و کارتان سخت شود.

قدمت خانه

قبل از اینکه خانه‌ای را بخرید باید تا جایی که می‌توانید در مورد آن اطلاعات جمع‌آوری کنید. حتی مسائل و مشکلاتی که در گذشته وجود داشته‌اند و اکنون حل شده‌اند هم می‌توانند درک و بینشی نسبت به مسائلی که ممکن است چند سال آینده با آن‌ها مواجه شوید، ایجاد کنند. با دقت خانه را بازرسی کنید و نتایج کارتان را بررسی کنید. اگر مورد مشکوکی در خانه بود به هیچ وجه آن را نادیده نگیرید.

محله

محله مناسب

یک خانه فوق العاده اگر در محله‌ی خوبی نباشد، مناسب نیست. بنابراین قبل از خرید خانه در مورد محلهی آن هم تحقیق کنید. از همسایه‌ها در مورد محله و مشکلاتی که تا به حال در آن وجود داشته سؤال کنید. همچنین بررسی کنید که آیا خانه فرهنگ یا باشگاه وجود دارد یا نه. اگر فرزندی دارید در مورد مدرسه‌های محل و معلم‌هایشان تحقیق و بررسی کنید. ممکن است بخواهید با اعضای انجمن اولیا و مربیان و یا والدین بچه‌های مدرسه دیدار و صحبت کنید تا بیشتر در مورد حال و هوای مدرسه بدانید. ظاهر محله نیز مهم است. مطمئناً دوست ندارید در محله ای زندگی کنید که تنها خانه‌ای که فرو نریخته است خانه‌ی شما باشد!

وسایل همراه با خانه

اگر صاحبان خانه بعضی از اسباب و وسایل شان را به همراه خانه می‌فروشند؛ قبل از اینکه قرارداد را امضا کنید، شما و فروشنده باید دقیقاً بدانید که چه چیزهایی همراه با خانه به فروش می‌رسد. اگر می‌خواهید خیالتان راحت باشد لیست آن‌ها را در قراردادتان بنویسید.

عوامل مزاحم

هر خانه ای ایرادهایی هم دارد. مثلاً ممکن است وقتی روی پله‌ها قدم می‌گذارید سر و صدا کنند و یا مثلاً گربه همسایه دوست داشته باشد روی ایوان خانه شما لم بدهد و استراحت کند. حتی اگر به یک خانه نو هم بروید، باز هم ممکن است با خانه جدید و یا محله ی جدید مشکلاتی داشته باشید.

عوامل مزاحم در همسایگی

اما نهایت تلاشتان را بکنید که قبل از اینکه خانه را بخرید، تفاوت بین مسائل آزاردهنده کوچک و مسائلی که موجب فسخ قرارداد می‌شوند را متوجه شوید. به عنوان مثال سر و صدا و ترافیک ناشی از تعطیل شدن مدرسه، مسئله‌ای نیست که موجب فسخ قرارداد شود.

هر چند دفعه که می‌توانید از خانه‌ای که قرار است بخرید بازدید کنید. در این مدت چیزهایی که ممکن است باعث مزاحمت شما شوند را مشاهده کنید و اگر متوجه موضوعی شدید که نمی‌توانید آن را نادیده بگیرید، به دنبال یک خانه‌ی دیگر باشید.

دیدگاه خود را بنویسید

لطفا دیدگاه خود رابنویسید
لطفا نام خود را اینجا بنویسید