بیمارستان دهگلان

نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی گفت: بهداشت و درمان در حوزه انتخابیه وضعیت خوبی ندارد، بیمارستان قروه فرسوده است و بیمارستان دهگلان هنوز راه اندازی نشده و کمبود امکانات درمانی باعث ارجاع بیماران به همدان و سنندج می‌شود و این مشکلات هزینه گزافی روی دست مردم این دو شهرستان گذاشته است.

به گزارش کردپرس علی‌محمد مرادی نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان در مجلس دهم شورای اسلامی در دیدار با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی کردستان اعلام کرد: با توجه به اینکه شهرهای قروه و دهگلان دروازه ورودی استان کردستان می‌باشند باید به زیرساخت های این دو شهر بیشتر توجه شود که نمونه این مهم حوزه بهداشت و درمان است.

وی خواستار تسریع در راه اندازی بیمارستان دهگلان شد و تصریح کرد: مسئولین باید رضایت‌مندی مردم را در اولویت قراردهند و از همه مسئولان و مدیرانی که در رفع مشکلات مردم اهتمام می‌ورزند حمایت می‌کنم و در کنارشان خواهم بود در غیر این صورت با هیچ کس تعارفی نداریم.

دراین دیدار دکتر قدیمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان باتشکر از پیگیری‌های مرادی و توجه ویژه به بخش بهداشت و درمان عنوان کرد: ما با مشکلات فراوانی روبرو هستیم از جمله کمبود بودجه و طلب‌های میلیاردی از بیمه که خود باعث خیلی از نارسائی‌ها و کمبودها شده است.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی حدود 170 میلیارد تومان طلب دارد. به عنوان نمونه پرداخت دستمزد و کارانه پزشکان به موقع انجام نمی‌شود و معوقات پزشکان به 5 ماه رسیده که این خود باعث افت کیفیت خدمات شده است.

وی فقدان انشعابات گاز، برق و آب و همچنین عدم تسطیح محوطه که به عهده راه و شهرسازی است  را مانع تسریع در راه اندازی مراکز عنوان کرد و گفت تمام تجهیزات خریداری کدگذاری و بیمه شده موجود است و هیچ مشکلی در تامین نیروی انسانی نداریم به محض رفع موارد ذکر شده در کمترین زمان ممکن اقدام به راه اندازی بیمارستان دهگلان می‌کنیم.

دیدگاه شما چیست